Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: sadrokarton na misto omitek

Vložil: žak
Dne: 16. dub 2018 21:34

Má prosím někdo zkušenosti se sádrokartonem na místo omítek? rady,tipy,zkušenosti,plusy a minusy,proste cokoliv k tematu :) dekuji
Odpovědět

Vložil: Chuchmi
Dne: 17. dub 2018 06:39

Máme na baráku a ve výsledku bych to dělal klidně znova. Samosebou časová náročnost oproti stříkaným omítkám tu je (ty Vám udělá firma a pak už jen větráte) ale s cenou se dá dostat klidně pod 70/metr.

Výhody: další hluková izolace navíc (sdk-cihla-sdk, tlumí průchod hluku stěnou více něž klasika omítka-cihla-omítka), když si vzpomenete na nějakou dodatečnou elektroinstalaci (led pásek do stěny atd.) drážku uděláte nožíkem, dáte drát, přetmelíte a zeď je jako nová.

Nevýhody: Dražší APU lišty, nutno trefovat ele-krabičky do jednotlivých desek

Tip: Půlku domu jsme lepili na flexi lepidlo (při poklepu monolitická zeď), druhou půlku na pěnu (při poklepu dutý zvuk). Subjektivně mi přijde že tam kde je na pěnu, je hluk přenášen méně.
Odpovědět

Dne: 17. dub 2018 08:24

Moc Vám děkuji za vaši odpověď,ještě se chci zeptat,když chcete pověsit něco na stěnu,jasně ze se to zavrta az do zdiva,ale při dotažení např. Police ke stěně (sadrokartonu) neni s tim problem?nepraska sdk? A urcite jste nejprve udelali asi steny a az potom sdk strop asi ze? Děkuji za odpoved
Odpovědět

Vložil: Chuchmi
Dne: 17. dub 2018 08:35

Přesně jak říkáte prvně stěny, potom strop. Jinak s tím dotažením. Dotahoval jsem dost na krev železné profily na policový systém a ani po nich není známka nějakého v máčknutí nebo popraskání SDK.
Odpovědět

Vložil: cbk3
Dne: 17. dub 2018 10:29

Já v zásadě fandím suchým omítkám, ale jen za předpokladu že je vyřešená vzduchotěsná vrstva.

Proč jste se rozhodli pro SDK?. Je to jen cena, nebo je to kvůli jednoduchosti u svépomocné realizace? Resp. mě házené omítky vůbec nejdou, takže jsem SDK chtěl proto, že i s levýma rukama bych dokázal udělat hezky rovné stěny a za rozumné peníze.

Jestli to ovšem bude cihlovej barák, který nebude mít omítku ani z venku ale rovnou zateplení, tak mi to přijde docela rizikové.
Já jsem dělal nedávno blower door bez vnitrni omitky a byl to fičák. Navíc sádrokarton je úplně nevhodný jako vzduchotěsná vrstva.

Bych vám doporučil aspoň z jedné strany zatáhnout barák do lepidla s perlinkou. To není tak pracné, ani drahé a na vzhledu tolik nezáleží. A teprve pak lepit SDK. Nebo to udělat tak jak se to dělá v zahraničí. tj. nastříkat tam membránu koukněte na fotky blowerproof.ie .U nás se prodává např. přípravek Soudal Soudatight , který jde stříkat strojem podobně jako když se maluje.
Odpovědět

Dne: 18. dub 2018 12:07

Moc děkuji oběma za tady. Ja přemýšlím o těchto omitkach z důvodu krasne rovných a hladkych zdi a úspory času oproti hazeni klasických omitek. Nikde nemohu na internetu najít to lepidlo na postrik zdi na co píšete,nemáte odkaz?a na tom postřiku po zaschnuti bude držet sadrokarton,nebo na místech kde budu lepit musím teď očistit a napentrovat?předem děkuji za odpovedi
Odpovědět

Dne: 18. dub 2018 15:44

Ten Soudal www.soudal.cz/produkt/soudatight-lq je na objednávku přes prodejce. např. stavebniny Dek Trade.

Nevím já s tímto zkušenosti nemám. Rozhodl jsem se, že zkusím variantu lepidla s perlinkou před nalepením SDK. Naposled jsem měl blower door s výsledkem >2.5 tak uvidíme kolik to bude po zaperlinkování. To se snad dozvím v pátek při dalším měření.
Poslední úprava: 18. dub 2018 15:44 od cbk3.
Odpovědět

Dne: 22. dub 2018 08:52

Tak po zatažení vnitřních stěn do perlinky blower door 1.2 To je docela rozdíl.
Odpovědět
Odpovědět