Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: tepelné čerpadlo x el. kotel

Vložil: tmk
Dne: 07. úno 2018 22:40

Dobrý den, chystáme projekt jedno podlažního bungalovu o zastavěné ploše 170 m2 , jako vytápění chceme použít podlahový systém , v garáži jeden radiator a v koupelně topný žebřík + podlahovku , plánujeme zdít kerathermem 30 broušenou a na to 15 cm polys. V blízkosti pozemku nemáme plyn a proto uvažujeme bud o elektrickém kotulu nebo o tepelném čerpadle + plánujeme krbovou vložku na sem tam přitopení si ,poradíte mi co by bylo podle Vašich zkušeností pro nás nejvodnější popřípadě i jaký typ čerpadla ? v přípádě čerpadla využít ho i na ohřev vody nebo použít elektrický boiler. Díky za rady Martinek
Odpovědět

Vložil: Jiří Kubíček
Dne: 08. úno 2018 01:02

Zdravím, vy sem v různým obměnách dáváte stále podobné dotazy a tak jsem si myslel, že jste to pochopil. Zeptám se vás tedy znovu, jaká budou tepelné ztráty toho domu ? Bez tohoto údaje se na vaší otázku nedá vůbec odpovědět a jen mohu zopakovat, že platí, že když TZ domu budou do 3,5 - 4 kW, můžete dům vytápět elektřinou, třeba i tím elektrokotlem, při vyšších TZ už přicházejí na řadu jiné možnosti, zpravidla nějaký druh tepelného čerpadla nebo kombinace různých druhů. Znovu též musím zopakovat, že při vytápění elektřinou taky musíte nějak vyřešit limit neobnovitelné primární energie.
Odpovědět

Vložil: Blanka Cabovská
Dne: 14. úno 2018 18:33

Dobrý den, v případě pouze elektrokotle nesplníte limit na neobnovitelnou primární energii, tudíž nezískáte stavební povolení, takže o této variantě už nemusíte přemýšlet. V případě elektrokotle je nutné v projektu mít například krb, ovšem napojený na otopnou soustavu, takže počítejte s investicí kotel + krb s výměníkem. Pouhé umístění krbu bez napojení na otopnou soustavu není dostatečné.
Osobně by mě zajímalo, z jakého důvodu spousta lidí upřednostňuje podlahové vytápění. Nicméně s čerpadlem by si rozumělo dobře.
Odpovědět
Odpovědět