Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: El. síť svépomocí

Vložil: Lukáš & Nika
Dne: 17. čen 2017 16:08

Zdravím,

chtěl bych se zeptat zda někdo řešit el. síť "stavbou" svépomocí. (ČEZ)
Máme konečně pozemek a na hranici pozemku máme el. sloup. A přípojku bych chtěl řešit svépomocí s vlastním elektrikářem, který by mě vše udělal. Sice jsem to s ním ještě nekonzultoval, ale chtěl jsem se zeptat na odhad ceny popřípadě co vše je k tomu potřeba a na co se připravit, protože hypotéku máme schválenou, ale ještě čekám na vycenění pozemku a to bych chtěl nechat vycenit až tam budou sítě, vodu už mám vyřešenou proto mě zajímá el. přípojka.

Díky.
Omluvte popřípadě nesrozumitelnost.
Odpovědět

Vložil: cbk3
Dne: 17. čen 2017 18:51

Pokud tam máte sloup a ještě není pojistková skříň na vašem pozemku, tak si sami nic neuděláte a ani nesmíte. Může pouze distributor. Tj. zaplatíte si zřízení odběrného místa u ČEZu. Nejčastěji 3x25A což je 12 500 Kč a pak to většinou do roka je hotové (ale dávají si fakt na čas). Kolik skutečně bude stát realizace neřešíte, platí to ČEZ.

Až budete mít ze sloupu svedenou el. do pojistkové skříně tak se domluvíte s vaším elektrikářem a koupíte si druhou skříň pro elektroměr a hlavní jistič. Materiálově to je cca 7 tis + cca 1000 Kč revize + cca 1500 Kč práce elektrikáře.

Dále pro přípojení RD od této skříně bude potřeba kabely el + hdo + chránička = cca 110 Kč /m materiál + k tomu práce.
Odpovědět

Vložil: Lukáš & Nika
Dne: 17. čen 2017 19:32

Stručně, jednoduše. DĚKUJI !!
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 17. čen 2017 20:03

Jestliže je na hranici pozemku sloup, pak mohou nastat dvě možnosti - pojistkovou skříň vám udělají na sloupu nebo pojistkovou skříň udělají v pilíři.
Z ČEZu by chtělo vytáhnout, co přesně chtějí udělat, resp. v jakém časovém horizontu. Pokud začnou říkat něco o projektu, věcných břemenech a podobně, pak to vypadá na dlouho - na každou tuto činnost budou vypisovat výběrové řízení a celé se to bude táhnout. Pokud na zřízení přípojky pospícháte, můžete jim navrhnout, že postavíte pilíř, kde bude pojistková skříň i vaše elektroměrná skříň. Tj. můžete navrhnout, že část nákladů ponesete vy, pokud to udělají co nejrychleji a můžete se pak podle ceny rozhodnout, zda-li vám to za to stojí. Je možné, že budou chtít, aby v pojistkové skříni byly dvě sady spodků, tj. aby bylo možno z ní napojit i souseda, pokud je v blízkosti vašeho pozemku i další nezasíťovaný.
Zkrátka, na ČEZu podáte žádost o připojení (pokud máte pozemek jako manželé, musí souhlas dát i manželka), oni po vás budou chtít nakreslit na mapu, kde přesně byste chtěl mít elektroměrnou skříň - chtějí, aby okolo a před ní byl prostor 80 cm a šly otevřít dvířka o 180 stupňů - viz jejich připojovací podmínky. Hned přitom by chtělo, abyste do žádosti nechali napsat, že třeba žádáte o urychlené vyřízení a že nabízíte součinnost nebo něco podobného. Oni to zpracují a někdo z ČEZ Distribuce vám bude volat kvůli upřesnění - v tom okamžiku je nutno hledat možnosti, jak to celé urychlit. Pošlou vám návrh smlouvy o připojení a jakmile ji podepíšete, do 14 dnů musíte zaplatit nejméně polovinu částky za rezervaci příkonu (tj. z těch 12500 Kč) a obvykle do půl roku zbytek.
Pokud bude ČEZ chtít nějaké věcné břemeno a to nejspíše bude (na umístění pojistkové skříně), pak je nutno to probrat předem i s bankou (podepsali jste závazek nesnižovat hodnotu zástavy) a přesvědčit je, že tímto věcným břemenem hodnota pozemku neklesá, nýbrž roste.
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 17. čen 2017 20:53

Pokud mas pouze svojeho elektrikare, ktery neni smluvim partnerem distributora, tak svepomoci si to neudelas. Zavolej na distributora (CEZ) a poptej se na mistni partnery. Za nimi zajdi a domluv se. Oni jedini muzou pripojit nekoho "na sloup". Od sloupu pak uz to udela tvuj elektrikar. Budou tam nejake zadosti a poplatky, viz vyse. Ale domluvou se smluvnakem vyrazne urychlis vlastni pripojeni.
Odpovědět

Vložil: Lukáš a Hanka
Dne: 18. čen 2017 00:45

Ahoj, stručně moje zkušenost, sloup na městském pozemku, Projekt přípojky, schválení městem, zaplacení poplatku. Následně dotaz na EON, stavební přípojka (krátkodobé připojení), svod do krabice s pojistky na sloupě, musí udělat místní partner, voláno předběžná cena 10-20 tis. kč, jiný partner nebyl ochoten dojet. Cena dle mě vysoká - bylo to v .r. 2014. Následně žádost rovnou o dlouhodobé připojení, popis svod do krabice s pojistkama na sloupě v režii EON, zbytek si nachystám na vlastní náklady (svod ze sloupu do skříně (s revizí) na hranici pozemku. Prakticky po zaplacení 12500,-Kč za 25A jistič mě to do 14 dní sami na sloupě nachystali, elektrikář nachystal požadovaný zbytek, následně stačilo zavolat, předložit revizi a elektro bylo hotové.
Odpovědět
Odpovědět