Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Zateplení SDK stropu

Vložil: Domm
Dne: 26. úno 2017 12:39

Dobrý den,

chci se zeptat, jakou metodou jste zateplovali SDK strop. Máme bungalov s klasickou vazbou. Mezi SDK stropem a horní hranou věnce je výška cca 50 cm. Teďka přemýšlím jak tenhle strop co nejlépe zateplit v poměru financí. Níže uvádím nad uvažovanými způsoby zateplení (plocha stropu 110 m2)

1. 1. Minerální vata DEKWOOL G 039r role 140 mm 3 vrstvy výška izolace 42 cm, cena 24.000 Kč SVÉPOMOCÍ
  2. 2. Foukaná izolace Supafil loft 48 cm po sednutí cca 40 cm, cena 54.000 Kč
  3. 3.Stříkaná IZOLACE SOFT nástřik 30 cm, cena 77.000Kč
  4. 4. Polystyren sypaný vrstva 40 cm, cena 29.000 Kč SVÉPOMOCÍ

Jakou izolaci byste mi doporučili a proč? Jakou izolaci určitě nevolit?
Děkuji za Vaše zkušenosti!
Odpovědět

Vložil: Lukáš a Hanka
Dne: 26. úno 2017 13:16

Ahoj, já bych volil jednoznačně minerální vatu z osobní zkušenosti (já mám isover uniroll profi, objednaná z netu, vata drží pěkně pohromadě), práce svépomocí, dá se hodně ušetřit, sice nemám bungalov, ale izolace je perfektní (mám skladbu šikmá střecha 18+5+5, strop 16+5+5 víc jsem nemohl jít).
Pokud máte složitou střechu, hromada skulin a nepřístupných míst, asi bych volil foukanou izolaci, ale cenově budete o dost dráž.
Stříkaná izolace je pěkně drahá, konkurence se vzájemně pomlouvá, nikde se člověk jaksi nedozví co udělá krov, který je touto obalen - asi zhnije, pokud se tam dostane vlhkost. Mám kousek vzorku této izolace, který se v pokoji na denním světle lehce zmenšil.
Sypaný polystyren, mě přijde jako špatný řešení, požární odolnost atd...
Odpovědět

Vložil: travas
Dne: 26. úno 2017 13:44

Dobrý den,
asi minerální vatou. Pokud jde o krov jde o provedení a těsnost. Zevnitř objektu parotěs, směrem ven paropropustná folie aby vlhkost která se dostane nějakým způsobem do izolace mohla odvětrat.
Odpovědět

Vložil: Jiří Kubíček
Dne: 26. úno 2017 13:50

Zdravím, možnosti jsou různé, takže se člověk rozhoduje podle ceny, pracnosti, co ji je schopen udělat sám, jak je prostor přístupný a členitý atd. Osobně bych rovnou z uvedených variant vyřadil sypaný EPS a to především z požárního a akustického hlediska. Nepíšete, jakou máte krytinu a složení střešního pláště, ale v některých případech by to mohl být dost problém. Různé stříkaná a foukaná izolace jsou sice fajn, máte to rychle a dostane se izolace všude, ale něco to stojí. Taky je potřeba si dát pozor na druh stříkané izolace vzhledem ke složení stropní konstrukce a střešního pláště, jsou různé druhy s různými difúzními odpory a každá se hodí na něco jiného (u té izolace SOFT vůbec nepíšete, co přesně je to za izolaci - je měkká, polotvrdá a tvrdá). Takže když to shrnu, tak jestli máte všude dobrý přístup a celá nebo alespoň část izolace bude celoplošně položená, jděte cestou levného minerálu v rolích o té síle minimálně 40 cm. Dále vůbec neuvádíte složení celé té stropní konstrukce + střešního pláště, předpokládám, že součástí stropu bude minimálně nějaká parobrzda (v případě nepochozí půdy a dobrého odvětrání střešního pláště) nebo parozábrana.
Poslední úprava: 26. úno 2017 13:56 od Jiří Kubíček.
Odpovědět

Dne: 26. úno 2017 17:48

Složení konstrukce stropu + střechy:
  1. 1. SDK
  2. 2. parozábrana
  3. 3. izolace
  4. 4. prkenný záklop
  5. 5. difúzně propustná fólie
  6. 6. pálená taška

Izolace PUR SOFT je měkká pěna

Při ukládání izolace budou zavazet pouze táhla od rastru pro SDK a pár husích krků. Třetí vrstva by měla překrýt příčky.
Jak moc bude docházet k snižování účinnosti vaty na základě času. Pokud bude provedena správně parotěska? Myšleno 5 10 20 30 let. Vata časem slehne pod vlastní tíhou + vlhkost která se do vaty dostane.
Odpovědět

Dne: 26. úno 2017 19:54

Zdravím, co se týká nějakého sedání nebo snižování účinnosti vaty za X let, tak k tmu vám toho nikdo asi moc nepoví, protože současné minerály jsou trochu jiné než např. před 10 a více lety a kvalita a technologie se stále mění. Ale určitou "nejistotu" máte prakticky u jakékoli izolace, a co se týká určité zvýšené vlhkosti, tak úplně každé s nízkým difúzním odporem, což je i většina foukaných izolací. Jinak ten prkenný záklop máte jako pochozí vrstvu půdy nebo jako bednění střešního pláště ? Předpokládám, že jako pochozí vrstvu půdy a difúzní fólie je pak pod krytinou. Doporučuji ten záklop udělat tak, že mezi izolací a záklopem bude mezera a mezi prkny zůstanou malé mezírky. Co se týká parozábrany, bylo by nelepší, kdyby jste měl instalační mezeru mezi parozábranou a sádrokartonem a nebyla parozábrana přímo mezi SDK a roštem pro SDK, kde je pak více provrtaná vruty.
Odpovědět

Dne: 26. úno 2017 22:56

Přesně tak, prkenný záklop slouží jako pochozí vrstva půdy. Ono to jsou standardní prkna, tak mezery tam jsou. Izolace v rolích asi bude nejlepší a hlavně cenově dostupná. Opravdu za izolaci stropu dát 3x tolik se nám nechce. Trošku mě mrzí cena foukané izolace, nechápu proč se cena, tak liší od minerální vaty!
Odpovědět

Dne: 26. úno 2017 23:28

Máte někdo zkušenosti s izolací vyrobenou z novinového papíru? CLIMATIZER PLUS® - celulózová izolace
Přílohy:
Poslední úprava: 26. úno 2017 23:29 od Domm.
Odpovědět

Dne: 26. úno 2017 23:51

Climatizer je určitě jedna z možností, doma tuto izolaci pod částí střechy máme, ale jen díky tomu, že tam byl hodně špatný přístup, jinak bych hlavně z cenových důvodů použil klasický minerál.
Odpovědět

Vložil: petrx
Dne: 29. kvě 2017 16:09

Dělal jsem nedávno, uvidíme po první zimě takže nemůžu moc soudit. U minerální foukané izolace jsem měl trochu strach abych zbytek života nevdechoval zvířené úlomky minerálních vláken. Přece jen ta celulóza je biologicky odbouratelný materiál, i když zase obsahuje jinou chemii :-) Malinko si to sesedlo, údajně to sesedne asi o 10% takže je třeba s tím při aplikaci počítat.
Odpovědět

Vložil: Chuchmi
Dne: 29. kvě 2017 20:12

Za ten EPS nedáte 29k ale 13k.
Odpovědět

Vložil: petr
Dne: 07. pro 2017 10:41

@Chuchmi
Zdravím,
můžete dát prosím kontakt (třeba do PM) na tak levný drcený polystyren?
Já jsem našel ceny kolem 600kč/m3, což by tady vycházelo na nějakých 44*600~26kkč
Poslední úprava: 07. pro 2017 10:42 od petr.
Odpovědět

Vložil: Chuchmi
Dne: 07. pro 2017 10:47

PM jsem nějak nenašel. www.drcenypolystyren.com
Odpovědět
Odpovědět