Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Parozábrana na betonovém stropě

Vložil: tomasycek
Dne: 12. zář 2017 14:53

Dobrý den,

je třeba na betonový skládaný strop pod izolaci pokládat parozábranu? Někde jsem viděl, že se používá i asfaltový pás. Pod stropem se nachází i koupelna.

Skladba směrem ven dle projektu je následující : sdk podhled, miako vložky, nadbetonávka 60mm (celkem tl. stropu je 210 mm), zateplení - minerální vlna 400 mm, nevytápěná půda.

V některých místech se v nadbetonávce nacházejí praskliny.

Nerad bych něco podcenil.

Děkuji
Přílohy:
Odpovědět

Vložil: Jiří Kubíček
Dne: 13. zář 2017 14:07

Dobrý den, nepíšete ještě jednu důležitou věc, zda ta půda bude pochozí a čím by byla izolace případně zaklopena, nebo zda tam bude pouze položený minerál a nad ním už bude volný prostor a následně střešní konstrukce. Taky by se hodilo doplnit, jaké je složení střešní konstrukce a zda tedy by byl prostor nad minerálem dobře odvětrán. Obecně lze ale říci, že v případě pochozí půdy byste měl pod tepelnou izolaci parozábranu použít a je celkem jedno, z jaké strany toho betonového stropu ji dáte.
Odpovědět

Vložil: tomasycek
Dne: 14. zář 2017 09:20

Dobrý den pane Kubíček, děkuji Vám za reakci.
Složení střešního pláště je následující: vazník, difuzní folie, kontralatě 40x60m (provětrávaná mezera), plné bednění prkna 24 mm, asfaltový sbs pás, falcovaná střešní krytina. Sklon střechy 18°.
Izolace nebude ničím zakryta, na půdě bude lávka z prken k výlezu na střechu a pro kontrolu střechy.
Sndnější by asi bylo provést parozábranu zhora. Přikláním se k použití navařovacích asfaltových pásů.
Odpovědět

Vložil: Jiří Kubíček
Dne: 14. zář 2017 19:18

Dobrý den, ve vašem případě, kdy mezi difúzní fólií a bednění máte odvětrávanou mezeru, a půda není pochozí, tak parozábranu nebo jinou parotěsnící vrstvu pod izolací nepotřebujete. Když ji tam však dáte, nic tím nezkazíte, alespoň byste byl přípraven na to, kdybyste chtěl izolaci někdy v budoucnu celou zaklápět, ale to byste stejně v případě minerální vlny musel ještě řešit nosné prvky ve skladbě stropu pro pochozí vrstvu a pravděpodobně byste stejně minerál dával přechodně celý pryč. Je to tedy na vás, jak se rozhodnete, ale opakuji, že nutně tam parozábranu za uvedených okolností dávat nemusíte.
Odpovědět
Odpovědět