Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Heluz na pěnu či lepidlo?

Vložil: Katerina
Dne: 07. čen 2017 14:35

Dobrý den,
po dlouhých úvahách jsme vybrali matriál na stavbu - Heluz family 50 a chtěla jsem se zeptat na vhodnější postup - pěna, či lepidlo? Zatím se kloníme k lepidlu, i když zedník, který bude stavět, hlasuje pro pěnu ( je jasné, že je s tím méně práce, ale je to takový rozdíl?). Nějak k té pěně nemáme důvěru.
Děkuji moc
Odpovědět

Vložil: Jura
Dne: 07. čen 2017 15:39

Zdravím, taky se chystám stavět z Heluz Family 50 a to na celoplošné lepidlo (na tenkou spáru). Důvěru bych měl i v tu pěnu, ale jde primárně o výsledné vlastnosti a stojí za zmínku, že parametry cihel (jako tepelný odpor) uvádí výrobce právě při stavbě na celoplošné lepidlo.
Odpovědět

Vložil: Katerina
Dne: 07. čen 2017 15:59

Děkuji moc, to jsem nevěděla, díky, další argument pro :) Ještě, když už Vás tu mám :), mohu se zeptat, jak jste spokojen s cenou cihel? Já jsem poptala dost velké množství firem, přičemž ceny se výrazně nelišily, žádná extra super nabídka, asi tím, že poptávám ve špatné sezóně :/ Ale dnes jsme dostali stavební povolení, takže za měsíc už budu muset někdě nakoupit.
Odpovědět

Vložil: Jura
Dne: 07. čen 2017 16:20

No za málo... Stavební povolení ještě nemám a budeme dělat částečné podsklepení, takže jsem ještě nepoptával. Zatím jsem si jen nechal udělat od Heluzu výpočet spotřeby materiálu a tam mi jednu nabídli za 77,5 bez DPH... Žádná láce...
Odpovědět

Vložil: Katerina
Dne: 07. čen 2017 17:55

No to není špatné, mě nabídl Heluz cenu 77 s tím, že si mám obeslat jejich partnery pro další slevu. Já se dostala bez daně na 60 kč a to u té firmy budu brát komplet Heluz systém na celou hrubou stavbu (tj. včetně stropů, překladů, příček, komínu), tak by člověk čekal nějakou množstevní slevu aspoň :) Tak mne právě zajímalo, jestli mám pátrat a otravovat různé stavebniny dál, nebo se s tím mám spojit...asi budu ještě otravovat, protože cenu za celkovou hrubou stavbu jsem si představovala trochu nižší :) Tak díky moc :)
Odpovědět

Vložil: yuraj
Dne: 07. čen 2017 21:50

Proč Heluz, ne Porotherm, ne KM Beta? Když jsem poptával cihly, nejlepší nabídka byla od KM Bety, pák Porotherm a nejdražší byl Heluz. Bohužel systém od KM Bety neumožňuje zdít na PU pěnu a u mě vyhrál cenově Porotherm 30 Profi Dryfix. RD budu zateplovat vatou a proto jsem ty parametry cihel moc neřešil.

V současné době dozdívám svépomocně 1NP a sděluji svoje postřehy. Snad pro někoho budou užitečné. Stavím na pěnu jen přes víkendy a nevolil bych jinak. Mezi cihlami není žádná mezera a pěna se ztrácí v dutinách a proto si myslím, že tepelně-izolační vlastností spojovacího materiálu nemají žádný význam. A drži to. Zkoušel jsem oddělit jednu cihlu, ale ani ve dvou se to nepodařilo bez zničení cihly.

Sice výrobce vnucuje nakoupit co nejdražší a nevetší cihlu a nezateplovat, ale nevěřte jím. Cihla není precizní a homogenní výrobek a přesnost zděni ne vždy ideální a různé dořezy, chyby při zdění atd. snižuji ekonomickou x užitnou hodnotu toho všeho. V mém případě docela často používám malou flexu pro přebroušení některých spojů cihel. Pravě zateplení vyřeší veškeré tepelní mosty a chyby u zdívá, venců a td. Ja mám broušenou cihlu 30mm za 36 kč i když ještě jednou tolik zaplatím za zateplení, určitě budu mít lepší a kvalitnější dům než z cihel 50mm, které stojí 70kč.

Borci, které zakládali první šáru říkali, že přesnost cihel od Porothermu je lepší a Heluz kamion od kamionu se liší. Na zdejším foru jsem dozvěděl, že dokonce i KM Beta lepší než Heluz co se týče kvality.

Cihly nakupuji jedině u DEK.cz, jelikož dali super cenu a ostatní stavebniny byly dražší.

Komíny od Heluzu jsou drahé. Heluz mi nabídl obyčejný komín za 35tís a LiveTherm s keramickou vložkou a navíc i s ventilační šachtou za 24tís. Spousta zdejších stavitelů má komíny od www.levnekominy.cz/jednopruduchove-kominy-s-ventilacni-sachtou, které jsou ještě levnější a kvalitově možná i lepší než Heluz.

Stavbě zdar!
Odpovědět

Vložil: Jura
Dne: 07. čen 2017 22:15

Protože volba zdiva je poměrně individuální a každej má svoje důvody... Já bych třeba nikdy nebyl ochotnej stavět z Ytongu a obalit barák polystyrenem. A spoustě lidí to maximálně vyhovuje. Konkrétně tenčí stěnu a zateplit vatou byla u mě druhá možnost, ale nakonec jsem ji nezvolil, protože prostě nechci zateplovat.
A proč zrovna Heluz? Protože pokud nechci zateplovat, tak je to jediná použitelná možnost. Co se přesnosti týče, tak jsem slyšel nadávat na všechny (vyjma třeba toho Ytongu, VPC a pod).
Odpovědět

Vložil: Ondra a Barča
Dne: 08. čen 2017 07:03

Je to vaše volba. Dům z cihel a navíc ze systémů typu 2v1 nikdy nebude mít takové vlastnosti jako tenčí zdivo s dodatečným zateplením. Ono na obrázcích a videu vypadá vše krásně a perfektně, ale realita je úplně někde jinde.

Stavěl jsem z cihel od KM Bety, přesnost na výšku OK ale šíře cihel (broušených) měla odchylku i 1,5cm. Viděl jsem Porotherm a přišlo mi to dost podobné.
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 08. čen 2017 10:22

Dum bude mit vlastnosti jine, to je fakt. Lze postavit.kvalitn dum bez zatepleni a stejne tak zmrsit zateplovani. Fakt ale je, ze se zateplenim je stavba snazsi, pac nemusite tolik resit detaily. A taky rozlozite tok penez v case.
Odpovědět

Vložil: Katerina
Dne: 08. čen 2017 12:11

Díky všem za postřehy,
nicméně prvotní dotaz zněl, na co zdít heluz :)
Otázka z čeho stavět bude mít vždycky plno naprosto jasných a přesvědčivých argumentů pro to, či ono a každý je skálopevně přesvědčen o své pravdě :) My nebudeme stavět z 2v1, ale z 50tek, bez zateplení, chlap je chemik, pracuje ve výzkumu a dost se zajímá o zdravotní hlediska materiálů (což třeba mě až tak nebere, ale co nadělám :)), takže pro nás je nezateplení jasná volba. Holt je to jedna z nějdražších cihel na trhu, ale člověk staví jednou za život a cihly se po dvaceti letech vyměnit nedají :) Ale kdyby měl někdo tip na levné stavebniny, tak určitě uvítám :)
Jinak komín budeme mít od Heluzu za 22 včetně dph, což není špatné, na to, že máme poměrně vysoký dům.
Odpovědět

Vložil: Ondra a Barča
Dne: 08. čen 2017 12:18

Zdili jsme na pěnu a byla to krásná práce, určitě o dost rychlejší než s lepidlem. Je to na vás, pokud se bojíte, že by to na pěnu nedrželo nebo tak něco, můžete být v klidu (asi by se tento systém doposud nepoužíval) kdyby to nefungovalo.
Navíc pytle s lepidlem musíte stále někde skladovat + potřebné nářadí (lžíce, hladítka, míchač. vrtačka), pěny hodíte do krabice, naložíte do kufru a můžete frčet ze stavby domu.

Lepidlem lépe vyrovnáte nějaké nerovnosti, ale na celém suterénu (který jsem stavěl na pěnu) jsem si vystačil s pěnou, nic nebylo potřeba vyrovnávat.

Jinak co se týče stavebnin, tak já spoustu věcí nakupuji na eshopu stawebniny.com, dali mi tam vždy nejlepší ceny na cihly,miako strop nebo polystyren. Komunikace je také fajn.
Poslední úprava: 08. čen 2017 12:29 od Ondra a Barča.
Odpovědět

Vložil: Ráďa a Léňa
Dne: 17. čen 2017 00:09

Stavíme z cihel 44 Porotherm na pěnu (Bohužel z důvodu špatného projektu :-(), vypadá, že buedeme zateplovat když vidím ty mosty :-(, ale nedáme klasický EPS, ale vypadá že dáme pěnu nebo baumit open, jenže jsem se nikde ještě nedočetl jestli to má význam :-(. Nakupujeme v Deku, obchoďáci vstřícní a na všem se dá domluvit a hlavně to mám 6 km.
Odpovědět

Vložil: Lukáš a Hanka
Dne: 18. čen 2017 08:51

Ahoj,pěna má tu výhodu,v skladovatelnosti, prace v zime, rychlost. Z druhe strany pokud přitel ďlá v laboratoři a zateplení z nějakeho důvodu nechce, tak jste si prakticky už odpověděli sami a budete dělat s lepidlem;) Co se týče materiálu, já nakonec vybral ytong(cena oproti cihle,přesnost,svépomocí,řezání, málo zbylého materiálu) i když pálená cihla byla prvotní myšlenka, ale jak říkate neschopnost dát slevu, ale zkuste se podívat na nejlevnějši eshop, poptat to tam a pak zajit s timto do stavebnin okoli, kde budou chtit daji cenu, prakticky na material na cely dum, je jim potreba rict, ze budete odebirat na cely dum. taky je potřeba zjistit, zda je možné vrátit nerozbalené palety!!!!
Odpovědět

Vložil: Slávek1
Dne: 13. čec 2017 11:39

Stavím z porothermu profi 30 P15 a cihly jsou šíleně křivé, heluz jsem viděl na stavbě u kámoše a jsou tedy rovnější. A jako bonus překlad dlouhý 3,5m prohnutý jako luk uprostřed překladů to dělá skoro 2cm.

IMG_20170709_182817.jpg

IMG_20170619_161926.jpg


IMG_20170619_162508.jpg
Poslední úprava: 13. čec 2017 11:44 od Slávek1. Důvod: Chyby v textu
Odpovědět

Vložil: kubicek106
Dne: 21. zář 2017 02:23

Tak dnes dodělané překlady od Heluzu a ta křivost je fakt slušná, jedno okno jsem dokupoval od porothermu a byli krásně rovné, otázka zdali to nemohlo být skladováním? Měl jsem je 2 měsíce složené na louce na překladech, ale zdali byli rovné nevím. Jinak dělám na lepidlo 30cm.
Odpovědět
Odpovědět