Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Obvodové zdivo

Vložil: ing. arch. Martin Veber
Dne: 21. čen 2018 12:34

Dobrý den, to je vždy poměrně individuální posouzení, případ od případu. Tenké cihly a silná izolace jsou vhodné pro stavby přízemní, kompaktnější, s menšími rozpony stropů a podobně. Masivnější materiály jsou vhodné do vyšších budov, do stěn s excentrickými tlaky a dalšími nepříjemnými konstrukčními specifiky. Termika je druhotná, a co se týče zdraví domu, svépomoc kvalitně prováděná, s citem a bez ohledu na přesně vymezenou délku pracovní směny, bez urputné snahy šetřit, je to nejlepší, co se domku může stát. Svépomoc prováděná z nouze a se snahou stáhnout náklady na naprostá minima, s nekvalifikovanou pracovní silou, (ideálně humanistického zaměření :-) je pro budoucí dům cesta do pekel (tradičně dlážděná dobrými úmysly). Určitě si pořiďte sofistikované výrobní prostředky a velmi přísného dozora a nemusíte se bát žádného materiálu.
Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93
Odpovědět

Vložil: jerryNBK
Dne: 21. čen 2018 12:51

Dekuji za rychlou odpoved. Ja jsem se ptal hlavne proto, ze najit v diskuzich kladne hodboceni teto cihly je nadlidsky vykon. Zaroven je mi jasny, ze 90 procent diskitujicich s tim nemaji zadne prakticke zkusenosti. Cetl jsem o problemu hateceni vody pri stavbe vence, o kondenzovani vody v okoli vaty, o problematicnosti s rozvody, kdy na me cely obsah vaty z porusene kapsy vypadne, o nutnosti manipulace s rouskou kvuli uvolnovani castecek vaty atd.. Vasich nazoru si vazim a snazim se vsechny Vase prispevky peclive procitat. Prpto jsem se obratil se svym dotazem na Vas, vypadate jako nekdo slepe neuprednostnuje pouze jednu moznost.
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 21. čen 2018 12:55

Berte to tak, že tzv. mlčící většina s cihlou problém nemá. do diskuzí většinou píší lidé nespokojení či jinak s potřebou exhibovat. Ostatní co jsou psokojení (nebo je jim to jedno) se kolikrát ani nezapojí.
Odpovědět

Vložil: lto
Dne: 22. čen 2018 13:22

Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro různé instalace. Dotyčný pravděpodobně nepoužíval drážkovačku. Navíc není problém pořídit si nůž na vatu , z té vypadlé si říznout potřebný rozměr a strčit ji zpět. Je to sice piplačka, ale dá se to. Ono to první žebro proříznete při provádění drážek pro instalace vždy a pak k tomu dalšímu je nějakých 4 cm.Říznutá vata tedy nevypadne, ale zůstane v drážce říznutá, jakoby jste řezal jen cihlu. Co je ale opravdu blbé na této cihle, že ji jen tak neprovrtáte, aniž by se na druhé straně neprolomila . O jádrovém vrtání si můžete nechat jen zdát. Za mě tedy spokojenost, jen dnes bych šel do 50 T profi. (v porovnání pouze s 44 T profi). Podívejte se na technické podklady wienerbergeru a skladbu rohů. U 50 T Profi se nic neřeže, používá se tzv. 50 T 1/2. U 44 T Profi rovněž 44 T 1/2 ale k ní vždy dořez na tuším 19 cm. Pokud nebudete mít kvalitní pilu, tak se z toho po...-) .Každopádně až budete objednávat 44 nebo 50, nezapomeňte na ty 1/2....jo a roušku jsem tedy nikdy nepoužil, to je opravdu blbost...
Poslední úprava: 22. čen 2018 13:25 od lto.
Odpovědět
Odpovědět
  • Strana:
  • 1
  • 2